Dela nyhet
Osäker om Saknktanpremiären blir av
1 apr 2020 0 kommentarer
Uppdatering,
VI ledare har fått instruktioner om hur vi ska hanrea dommaravgifter av KB, så vi tolkar det som att det blire sanktanpremiär i helgen. Tjohooo!. Bara bra väder som saknas!
vi föräldrar fortsätter som förra året att uppmuntra våra killar att våga ta egna belsut och booozta deras självförtroende. beröm dem jättegärna när de tagig eget beslut (Steg1 att våga ta beslut, steg 2 att ta bra beslut). Vi undviker instruktioner till killarna på planen, det kan bli rörigt för dem. Vi överlåter instruktioner till tränarna. JOHAN7MIRJA/daniel kommer försöka återkoppla instruktioner till hur vi tränat det sista med positioner mm.
Om ni se att en kille löper fint och gör sig spelbar (dvs hjälper lagkompisen till enkelt pass/beslut. hurra gärnet!). Om en kille jobbar hem hårt och stoppar motståndares målchans, hurra gärnet!
/Ledarna p11-grön
Hejsan,
Det är inte säkert att det blir spel i Sanktan helgen den 18/4.
http://www.stff.se/arkiv/2020/04/seriespelet-skjuts-upp/
Vi kommer uppdatera med mer info när vi har mer info.
/Ledarna P11-grön
Kommentarer